Czysta i zadbana podłoga to wizytówka każdej firmy, wspólnoty mieszkaniowej lub instytucji. Myślisz, że nikt nie zwraca na to uwagi? Jesteś w błędzie. Jeśli powierzchnia, po której chodzimy, jest brudna, na pewno nie zrobi dobrego wrażenia. Może także przyczynić się do powstania negatywnej opinii o zarządcy, który nie dba o swoje otoczenie. Nie martw się jednak, z pomocą przyjdzie profesjonalna firma sprzątająca MiK. Wykonujemy sprzątanie posadzek w Trójmieście. Obsługujemy klientów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Rodzaje zabrudzeń na posadzkach

To zupełnie naturalne, że powierzchnie, po których codziennie chodzi wiele osób, brudzą się i nie wyglądają estetycznie. W zależności od przeznaczenia pomieszczenia zabrudzenia mogą mieć różny charakter. Do najczęstszych należą:

  • kurz,
  • plamy – zwykle pozostałości po rozlanych płynach,
  • tłuste ślady, które pojawiają się często w miejscach, gdzie jest przygotowywane lub spożywane jedzenie,
  • zarysowania, odciski podeszew butów lub kółek przemieszczających się wózków.

Regularne sprzątanie posadzki wpływa nie tylko na jej wygląd. Jest także kwestią higieny i bezpieczeństwa.

Jak sprzątać posadzkę?

Znajomość rodzajów zabrudzeń jest kluczowa dla efektywnego i skutecznego sprzątania posadzek. W zależności od przyczyny powstania skazy na podłodze wymagane jest zastosowanie odpowiedniej techniki czyszczenia i użycie właściwego środka chemicznego. Wiedza na temat genezy zanieczyszczeń musi iść w parze z właściwą identyfikacją materiału, z którego zostało wykonane podłoże. Specjalista musi je rozpoznać, by użyć stosownych preparatów w optymalnym stężeniu i dobrze dobrać potrzebne urządzenia i narzędzia. Zbyt słabe działanie będzie nieskuteczne. Za mocne może doprowadzić do przypadkowego uszkodzenia sprzątanej powierzchni.

Skuteczne i bezpieczne czyszczenie posadzki

Nawet najbrudniejszą podłogę można doprowadzić do akceptowalnego stanu. Sprzątanie posadzki zarówno z codziennych, jak i ze starych zabrudzeń może być trudne dla laika, ale fachowcy wiedzą, jak to zrobić. Firmy sprzątająca MiK zna sposoby, by pracować skutecznie, możliwie szybko, a przede wszystkim bezpiecznie. Profesjonalna usługa to połączenie mycia i usuwania plam z zabezpieczeniem powierzchni.

Najważniejsza jest systematyczność

Każda podłoga lepiej się prezentuje, gdy jej powierzchnia jest regularnie czyszczona. Zmniejsza to ryzyko powstawania trwałych uszkodzeń. Poprawia też poziom bezpieczeństwa. Na brudnym podłożu, zwłaszcza jeśli plamy mają tłusty charakter, łatwiej się poślizgnąć. Sprzątanie posadzki jest zatem niezbędną czynnością, o którą trzeba zadbać, by cieszyć się schludnym wnętrzem.

Zleć sprzątanie profesjonalistom

Nie zastanawiaj się dłużej. Firma MiK wykona dla ciebie kompleksową usługę. Przeprowadzamy sprzątanie posadzek w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, czyli na terenie Trójmiasta. Służymy swoimi umiejętnościami i doświadczeniem. Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy, a bezpłatnie przygotujemy ofertę dostosowaną do twoich potrzeb. Powierz nam zadanie utrzymania podłóg w czystości i dołącz do grona naszych zadowolonych klientów.